Filozoficznie...

Opublikowano: poniedziałek, 12 listopad 2018

Kiedyś, na jednej z lekcji, przemyciłam uczniom gimnazjum takie zdanie: "Matematyka jest królową nauk, a filozofia matką wszystkich nauk". Na co jeden z uczniów z błyskiem w oku zapytał: "A kto jest ojcem?".

Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie pozostawiam Tobie drogi czytelniku :-) Mam jednak nadzieję, że nawet jeśli nie odnajdziesz rozwiązania tej zagadki, to zainspirujesz się tutaj do zgłębiania tajników matematyki. Pamiętaj jednak o tym, że zdobycie ośmiotysięcznika nie jest wycieczką krajoznawczą. To starannie przemyślana ekspedycja, mozolnie planowana i organizowana z całą rzeszą ekspertów i pomocników. Nim osiągniesz upragniony cel, musisz zahartować się w przezwyciężaniu trudności, nauczyć się pokonywać swoje słabości, trenować, trenować, trenować... Ale gdy już tam będziesz, radość będzie pełna euforii! Czego Ci z całego serca życzę!